Lista aktualności Lista aktualności

Rodzinny Piknik Ekologiczny za nami

W dniu 5 maja 2019 roku, na terenie Domu Polonii w Pułtusku odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny. Była to kolejna edycja proekologicznego festynu rodzinnego organizowanego z okazji Dnia Ziemi, który miał na celu przypomnieć, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Leśnicy z Nadleśnictwa Wyszków oraz Nadleśnictwa Pułtusk zapraszali do uczestnictwa w licznych zabawach i konkursach podczas których uczestnicy poznawali m.in.: rodzime gatunki drzew leśnych, tropy dzikich zwierząt czy role jaką pszczoły odgrywają w przyrodzie. Dodatkowo każdy miał możliwość spróbowania dziczyzny, miodów oraz przetworów z owoców leśnych, promowanych pod hasłem „Dobre z lasu”.

Na gości Pikniku czekały również atrakcje związane z ochroną środowiska naturalnego przygotowane przez współorganizatorów: Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz Fundację BOŚ.

Nagrody najaktywniejszym uczestnikom pikniku wręczyli: Henryk Kowalczyk - Minister Środowiska, Andrzej Konieczny - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych  oraz Anna Mańk - Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Poniżej znajduje się krótki filmik z wydarzenia