Lista aktualności Lista aktualności

Pogoda znów płata figle

Intensywne opady śniegu spowodowały wiele szkód. Powalone drzewa, zniszczone ogrodzenia, nieprzejezdne drogi, tak dziś wygląda krajobraz leśny w granicach Nadleśnictwa Wyszków.

W wykrywaniu oraz oszacowaniu wielkości szkód spowodowanych przez nocne opady śniegu bierze udział służba leśna wraz z pracownikami zakładów usług leśnych.

Obecnie najważniejsze jest udrożnienie dróg publicznych oraz udostępnienie ich dla ruchu drogowego.  W pierwszych interwencjach w godzinach nocnych uczestniczyły jednostki  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Strażacy w dalszym ciągu robią wszystko co w ich mocy aby uporać się z niebezpieczeństwem. Usuwanie drzew odbywa się dzięki ciężkiej pracy leśników oraz pracowników zakładów usług leśnych którzy w porozumieniu z policją likwidują niebezpieczeństwo przy drogach.

Wejście do lasu wiąże się z dużym niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przełożenie ewentualnych wypraw leśnych na bardziej bezpieczny okres.