Lista aktualności Lista aktualności

Akcja „Sadzenia Lasu” w ramach projektu „Stop Smog’’ za nami

W dniu 10 i 11 listopada 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Wyszków odbyła się akcja „Sadzenia Lasu” w ramach projektu „Stop Smog’’ organizowana przez Instytut Ochrony Środowiska.

11 listopada to dla wszystkich Polaków bardzo ważny dzień. Z łatwością można zauważyć to chociażby po ilości flag wywieszanych w tym dniu. Jest to dzień, w którym należy oddać hołd poległym.

W dniu 10 i 11 listopada 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Wyszków odbyła się akcja „Sadzenia Lasu” w ramach projektu „Stop Smog’’ organizowana  przez Instytut Ochrony Środowiska. W leśnictwie Nowiny na powierzchni przeznaczonej do odnowienia, zostały posadzone sadzonki Brzozy brodawkowatej oraz Dębu szypułkowego, które zostały wyhodowane na szkółce leśnej naszego nadleśnictwa. Upamiętniając 99 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę posadziliśmy odpowiednio 99 sadzonek brzozy w piątek 10 listopada oraz 99 sadzonek dębu w sobotę 11 listopada.

W akcji uczestniczyli:

-Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie,

-Studenci z Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Była to dobra okazja aby poznać proces odnowienia lasu poprzez sadzenie młodego pokolenia drzew. Uczestnicy wzięli udział w cennej lekcji przyrody bez podręcznika. Drzewka zostały posadzone pod bacznym okiem leśników, którzy starali się w jak najlepszy sposób podnieść świadomość ekologiczną młodzieży poprzez uzmysłowienie potrzeby dbania o czyste powietrze, a także wzrost ogólnej świadomości ekologicznej i troski o środowisko naturalne.

Po zakończonych pracach, uczestników akcji zaproszono na ciepły posiłek na terenie nadleśnictwa, gdzie przy ognisku mogli się ogrzać, odpocząć oraz porozmawiać z leśniczym na tematy przyrodnicze.