Lista aktualności Lista aktualności

Ostatni dzień pracy

Rzadko zdarza się by do mety swojej zawodowej ścieżki życia doszło prawie jednocześnie dwoje tak niezwykłych pracowników, Wojciech Kwiatkowskinadleśniczy nadleśnictwa Wyszków i Bogusława Bogdan specjalista ds. budowlanych. Od dzisiaj mogą poszczycić się dumnym mianem EMERYTA.

W uroczystości pożegnania uczestniczyli zaproszeni goście oraz cała załoga nadleśnictwa.

Wojciech Kwiatkowski i Bogusława Bogdan podkreślali szczególną więź, jaka łączy ich z lasem, z przyrodą, z ludźmi z którymi stykali się na co dzień. To siła ich charakteru, która pomimo różnych zawirowań dziejowych i przeciwności losu, pozwoliła im całe swoje zawodowe życie związać z Nadleśnictwem Wyszków. Przecież łącznie przepracowali ponad dziewięćdziesiąt lat w Lasach Państwowych, a to dla młodych adeptów sztuki leśnej, którzy zaczynają swoją „przygodę" z lasem, czas niewyobrażalny i szalenie odległy.

Wojciech Kwiatkowski pracę w naszym nadleśnictwie rozpoczął w 12  grudnia 1972 r., pracował na stanowiskach: stażysty, referenta techniczno-leśnego, adiunkta technicznego, leśniczego, nadleśniczego terenowego, inżyniera nadzoru, zastępcy nadleśniczego a ostatnio nadleśniczego.

 

Bogusława Bogdan swoje zawodowe życie leśne rozpoczęła 16 czerwca 1976 r. w Nadleśnictwie Wyszków na stanowisku stażysty. W 1976r. przejęła obowiązki technika budowlanego, a następnie została zatrudniona na stanowisku  specjalisty ds. budowlanych, na którym przepracowała do końca swojej kariery zawodowej.

A później były już tylko życzenia, wspomnienia i wzruszenia…