Lista aktualności Lista aktualności

Noc Sów

16 i 17 marca w siedzibie Nadleśnictwa Wyszków po raz kolejny odbędzie się spotkanie dla miłośników ptaków pod nazwą Noc Sów.

Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!  (50 miejsc każdego dnia)

To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane jest już po raz siódmy przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Po raz drugi Noc Sów współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Wyszków.

Jeśli chcesz poznać świat sów – nasze krajowe gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony oraz badań, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Oprócz części kameralnej, która odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Wyszków, udamy się także w teren. Wspólnie wybierzemy się autokarem, który będzie znajdował się na parkingu nadleśnictwa w okolice Porządzia by nasłuchiwać oraz obserwować sowy, podczas pory dnia, kiedy większość z tych ptaków jest bardzo aktywna. Jakie gatunki sów uda nam się zaobserwować podczas spaceru, a które usłyszeć? Tego dowiecie się już  16/17 marca! Po obserwacjach ornitologicznych zapraszamy na wspólne ognisko.

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać KAŻDY – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Na wydarzenie można zapisać się za pomocą formularza dostępnego na stronie tutaj. Skontaktuj się z naszym Przewodnikiem, wybierając wydarzenie „Rafał Wyszyński (ul. Leśników 27, Leszczydół Nowiny)" i zgłoś swój udział. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/opiekunów (dostępna na stronie tutaj), na udział w wydarzeniu. Gwarantujemy, że ta noc będzie niezapomniana!

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

  • 18:00 -20:00 prelekcja o rodzimych gatunkach sów, ich zwyczajach, biologii, roli w legendach i kulturze
  • 20:00-22:00 nocny wyjazd do lasu w okolice Porządzia, poszukiwanie i obserwacja sów
  • 22:00 ognisko (kiełbaski prosimy przynieść we własnym zakresie)

Spotkanie poprowadzą leśniczy-ornitolog Rafał Wyszyński oraz Marek Twardowski– ornitolog, przyrodnik, przewodnik wycieczek ornitologicznych

 

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Regulamin Nocy Sów 2018.