Lista aktualności Lista aktualności

„Aleja Dębów”

W dniu 26 października 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Wyszków z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle utworzono „Aleje Dębów” upamiętniającą 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

11 listopada to dla wszystkich Polaków bardzo ważny dzień. Z łatwością można zauważyć to chociażby po ilości flag wywieszanych w tym dniu. Jest to dzień, w którym należy oddać hołd poległym.

W leśnictwie Przetycz (oddziale 181-b)  na powierzchni przeznaczonej do odnowienia wzdłuż drogi, zostały posadzone sadzonki dębu szypułkowego, wyhodowane na szkółce leśnej naszego nadleśnictwa. Upamiętniając 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę posadziliśmy odpowiednio 99 sadzonek dębu. Setna sadzonka zostanie uroczyście posadzona na terenie Szkoły Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Długosiodle w dniu 9 listopada 2018 roku podczas uroczyści związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę połączonych z 35-rocznicą nadania placówce imienia Tadeusza Kościuszki.

W sadzeniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki
w Długosiodle wraz z rodzicami i opiekunami. Każda z klas reprezentowana była przez swoich przedstawicieli oraz Samorząd Uczniowski. Pracownicy Nadleśnictwa Wyszków otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz specjalnie przygotowane przez uczniów na tę okazję jeże wykonane z darów lasu (liście, szyszki itp…).

Wydarzenie to było jednocześnie dobrą okazją, aby poznać proces odnowienia lasu poprzez sadzenie młodego pokolenia drzew. Uczestnicy wzięli udział w cennej lekcji przyrody bez podręcznika. Drzewka zostały posadzone pod bacznym okiem leśników, którzy starali się w jak najlepszy sposób podnieść świadomość ekologiczną młodzieży poprzez uzmysłowienie potrzeby dbania o czyste powietrze, a także wzrost ogólnej wiedzy przyrodniczej i troski
o środowisko naturalne.